Valóban a kortizon okozta Anna Gunn drasztikus fogyását?

Hírességek | fogyás

szeptember 27, 2013 | Által: Whitney E. RD

Screen shot 2013-09-23 at 9.57.00 AM tudtam, hogy nem én voltam az egyetlen, aki azt hitte, valami történt Anna Gunn drasztikus fogyás.

az Emmy nézőit vasárnap este sokkolta, hogy a legjobb női mellékszereplő győztese rendkívül vékonynak tűnik a vörös szőnyegen, miután észrevehető súlygyarapodás történt a Breaking Bad 4.évadjában.

a rajongók aggodalmára válaszul Gunn végül a People magazinnak címezte a kérdést, elmagyarázva, hogy súlygyarapodását egy rejtélyes betegség miatt szedett gyógyszer okozta.

“valójában beteg voltam a forgatás alatt, és ez hatással volt a súlyomra” – mondta Gunn. “Kortizont adtak nekem, felpuffadtam és híztam. Most már jobban vagyok, hála Istennek.”

ezután azt mondta, hogy a Pilates-szel és a két kisgyermeke körül kergette a súlyát.

azonnal azon tűnődtem, vajon egy gyógyszer valóban ennyire befolyásolhatja-e valakinek a súlyát? És ez hogyan magyarázza azt a tényt, hogy még vékonyabb, mint a súlygyarapodás előtt volt?

a válaszokért Dr. Joshua Goldman barátomhoz fordultam, aki az UCLA rezidens orvosa és a House Call főszerkesztője.

Dr. Goldman azt mondta nekem, hogy a kortizon egy szleng kifejezés a kortikoszteroidok nevű gyógyszerek csoportjára, amelyeket kétféle módon használnak: orvosi vészhelyzetekben és a betegségkezelés hosszú távú kezelésére.

az első esetben, akkor lehet használni, ha valaki asztmás roham vagy allergiás reakció. Ez utóbbiban autoimmun betegségek, például lupus vagy ízületi gyulladás kezelésére használják őket.

mint kiderült, ezeknek a gyógyszereknek a hosszú távú alkalmazása általában súlygyarapodással jár. Pontosabban, “Cushingoid tüneteket” okozhat, azaz gyors súlygyarapodást az arcon, a hasban és a nyak hátsó részén. Fúj!

kicsit több kutatást végeztem, és kiderült, hogy Ashley Judd valójában azt mondta, hogy 2012-ben hasonló tüneteket szenvedett, miután szteroidokat használt súlyos sinus fertőzés kezelésére.

tehát úgy tűnik, Anna Gunn magyarázata teljesen legitim. De ez nem igazán magyarázza az extrém fogyását.

Dr. Goldman azt mondta nekem, hogy ha egy személy abbahagyja a szteroid használatát, akkor hat hónaptól egy évig vissza kell térnie a kiindulási súlyához.

” azoknak az embereknek, akik szteroidokkal híznak, kissé könnyebb, mint az átlagember a fogyás szempontjából a gyógyszer abbahagyása után, mert testük a korábbi súlya felé fog irányulni, most, hogy eltávolította a súlynövelő ingert.”
megjegyzés: nem mondta, hogy több súlyt veszítenek.

itt egy kép Anna 2008-ban, mielőtt a súlygyarapodás, keres boldog és egészséges.

anna-gunnFotó: Getty

egyértelmű, hogy most sokkal kisebb, mint korábban volt.

bármi is történt Gunn-nal, csak remélem, hogy jól van. Imádtam nézni őt a Breaking Bad-ben az évek során, és remélem, hogy továbbra is figyelni fogom a csillag felemelkedését bármilyen projektben, amelyet legközelebb választ.

köszönet Dr. Goldmannak a cikkben szereplő kutatáshoz nyújtott segítségért!

mérlegelés: mi a véleményed erről? Nem zavar, ha olyan vékony színésznőket látsz? Vagy úgy gondolja, hogy az embereknek a saját dolgukkal kell törődniük?

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.